Blog

Teste ekstra drejtimi për Danimarkën Lindore

Agjencia Suedeze e Transportit po rrit kapacitetin e testimit në Kopenhagë, Zelandën e Veriut, Zelandën e Jugut dhe Lolland-Falster me më shumë se 1,300 teste ekstra praktike të vozitjes. Kjo ndodh për 4 javë, nga 7 nëntori deri më 9 dhjetor. Arsyeja është se koha e pritjes është shumë më e gjatë në këto zona sesa në Danimarkën Perëndimore. Prandaj do të ketë më shumë ekspertë testimi nga Jutland dhe Funen për të ndihmuar me testet në javët 45 deri në 48.

Vi bruger cookies til indsamling af statistik og til trafikmåling. Vi bruger informationen til forbedring af hjemmesiden. Ved at klikke videre, accepterer du brugen af cookies.